Монтаж електропроводки в будинку – довіряйте безпеку тільки фахівцям

У разі перепланування житлового приміщення або проведення в ньому ремонтних робіт відразу виникає питання про заміну існуючої електропроводки, контакти в якій іскрять та є небезпечними. Виділяють два типи електропроводки: внутрішню та зовнішню. Кожна з них представлена ​​в двох варіаціях: відкрита та прихована.

Електропроводку відкритого типу фіксують на будь-якій поверхні за допомогою гофрованих труб, пластикових коробів, плінтусів і т.д. Проводка даного типу монтується досить просто і відрізняється високою пожежною безпекою і комфортністю в процесі експлуатації, тому що можна оперативно виявити місце її несправності. Єдиним недоліком, яким володіє електропроводка відкритого типу, є дисгармонія із загальним напрямком дизайну житлової споруди.

Прихована електропроводка характеризується довговічністю, високою пожежною безпекою, економічністю, надійністю. Необхідно також враховувати, що даний тип електропроводки вимагає певних витрат і зусиль в ході ремонтних робіт. Спосіб кріплення залежить від форми і типу будівельних конструкцій. Монтаж проводиться безпосередньо в трубах або всередині конструкції.

Для проведення монтажних робіт необхідно підготувати спеціальні інструменти

І тут можна відзначити різні види викруток, кусачки, електродриль та інший інструмент. Далі рекомендується скласти схему електропроводки і визначитися з придбанням витратних матеріалів. Кількість даного матеріалу залежить від типу конструкції, передбачуваної схеми проводки і площі житла. Для монтажних робіт слід придбати провід, розетки, вимикачі, розподільчі короби, світильники, автоматичні вимикачі, ізоляцію та інші матеріали.

Після закінчення підготовчих робіт приступаємо до монтажу електропроводки. Важливо в ході даних робіт дотримуватися правил безпеки. Сполучені дроти необхідно акуратно укладати в розподільні коробки. Змонтовану лінію слід протестувати на відсутність короткого замикання. Для цієї мети застосовується тестер. Після перевірочних робіт дозволяється підключення до напруги.

Відповідальним етапом в укладанні нової проводки або часткової заміни старої є процес підключення розеток і різних електроприладів. Спосіб їх підключення залежить від типу вимикача і кількості проводів, що підходить до них. У кімнаті рекомендується встановити мінімум три розетки, щоб зменшити загальне навантаження на кабель живлення. Після підключення розеток і світильників їх працездатність також перевіряється за допомогою тестера. Якщо перевірочні роботи закінчилися позитивним результатом, то всі канали можна закрити штукатурним розчином. На даному етапі монтаж електропроводки в будинку завершено.