Почему огурцы горькие

Огірки ростуть на грядках у кожного садівника. Ці овочі мають приємний смак. Але іноді цей овоч може мати гіркий смак. Будь-якому садівникові, який зіткнувся з такою проблемою, хотілося б знати причину невдачі. У статті будуть наведені поради, які допоможуть звести до мінімуму такі негативні наслідки.

Найчастіше гіркі плоди з'являються на рослинах, які піддавалися стресу. Недостатня або нерівномірна вологість, екстремальні температури і погане харчування грають в цьому процесі визначальну роль. Насіння – це початок, тому варто одразу купувати самі хороші огірки і насіння.

Огірки важливо забезпечити великою кількістю води

Особливо рослина потребує поливах в період цвітіння і плодоношення. Будь-який стрес в період бурхливого зростання призводить до погіршення смачних характеристик огірків. Грядки з огірками завжди повинні бути трохи вологими. Глибокі поливи грядок з цими овочами мають проводитися двічі на тиждень.

Знизити потребу в воді можна, якщо провести мульчування. Мульча допоможе зберегти прийнятний рівень вологості і не допустити росту бур'янів на території, призначеної для зростання огірків. Мульчування проводиться після того, як грунт прогріється до 21 градуса за Цельсієм. В якості мульчі можна використовувати солому.

Огірки добре розвиваються в теплих умовах

Спека може призвести до того, що на рослині почне рости чоловічих квіток більше, ніж це потрібно. Температура повітря в районі 32 градусів за Цельсієм і вище не комфортна для огірків. Рослину слід закрити від сонця, якщо середня температура повітря влітку вище оптимальної. Так, з південного боку можна посадити дерева.

Для поліпшення смакових якостей огірків необхідно забезпечити рослині родючий і з гарним дренажем грунт, багату органічними речовинами. Оптимальний рівень pH для зростання огірків 6-7. Висаджувати насіння слід лише після того, як грунт прогріється до 16 градусів за Цельсієм. Заморозки згубні для рослини. Зростання батогів в таких умовах різко сповільнюється. Насіння огірків найкраще спочатку посадити в теплиці, а через 3-4 тижні пересадити у відкритий грунт. Пересаджувати рослину потрібно акуратно, щоб не порушити кореневу систему.

Для огірків також потрібна пухкий і легкий ґрунт

Щоб цього домогтися до посадки огірків в грунт рекомендується внести органіку. Огірки швидко використовують добрива з грунту, тому так важливо вносити добрива систематично.

Жовтий колір листя свідчить про те, що рослині потрібний азот і огіркам для нормального росту потрібно багато місця. Між посадками має бути відстань хоча б 20 см.

На грядках з огірками не повинно бути бур'янів. Шкідники, що мешкають на деяких бур'янах, згубно впливають на огірки.

Якщо висаджувати огірки планується раніше сприятливого часу для росту огірків, то їх слід висадити в теплицю. У ній огіркам не тільки буде забезпечена комфортна температура, але і захист від шкідників. Пересаджувати огірки з теплиці або прибирати їх з-під плівки слід, коли рослина почне цвісти.