Різновиди комодів з точки зору призначення

Засоби зберігання речей є невід’ємною частиною побуту людини. Необхідність сховати важливі або, навпаки, неважливі речі в окреме захищене місце є дуже характерною потребою буття майже для кожного індивіда. Це робить внутрішню обстановку житла більш зрозумілою та легкою для візуального сприйняття, а життя людини – більш комфортним та впорядкованим. Саме тому такі меблі, як шафа та комод є дуже важливим елементом побуту. Особливо це стосується компактного та місткого при цьому комоду.

Сучасна скриня з ящиками

Цікаво, що прообразом сучасного комоду є саме скриня. Та сама скриня, що слугувала засобом зберігання речей та цінностей ще задовго до виникнення тих же шаф. Отже, своїм корінням такі меблі справді заринають в дуже давні часи, й тим цікавіше уявити собі старовинну скриню та порівняти її із сучасним комодом. Як виглядають комоди сьогодні, можна подивитися на ресурсі Файні Меблі. А різновиди сучасних «скринь з ящиками» відповідно до їх цільового призначення детально описані в даному матеріалі.

Для спальні

Більшість комодів призначені саме для розташування у спальні або в межах передпокою. У спальні не завжди є місце для шафи, тому функція зберігання речей повністю лягає на плечі комоду. Найчастіше використовується конструкція мінімум з 3-ма або навіть 5-ма ящичками. Адже у спальні багато речей, які потребують зберігання. Особливо це стосується постільної білизни.

Для передпокою

Найчастіше у передпокої уже є невелика шафа-купе, оскільки без неї важко прилаштувати верхній одяг. Тому комод тут необхідний, але вже в якості додатку. Він може бути пристосованим для зберігання взуття, а також різних сантехнічних дрібниць та інших подібних речей. Найчастіше такі комоди вирізняють невелика глибина та лаконічний фасад.

Для вітальні

Найбільша кімната оселі варта відповідних меблів. Комоди для вітальні мають більш помітний вигляд. Вони є не лише засобом зберігання речей, а й виконують функцію журнального столика та місця розміщення медійної техніки. Це найдорожчий сегмент серед усіх різновидів, що поєднує у собі виключний функціонал та високу інтер’єрну цінність.

Для кухонь

Меблі для кухонь найчастіше є окремим сегментом й зазвичай виглядають як спеціалізовані комплектні конструкції, до складу яких входять кухонні пенали та тумби. Але цілком реально брати комод на кухню й окремо. Такі вироби слід підбирати по габаритам та функціоналу. На щастя є кухонні комоди будь-яких форм та оснащень - як у вигляді вузького витягнутого вгору пеналу, так і у формі низької тумби.

Для дитячої кімнати

Комоди для дитячих кімнат відрізняються лише відповідним життєстверджуючим стилем, та більш жорсткими вимогами до матеріалів виготовлення і безпеки зовнішніх поверхонь.