Де ж у квартирі краще повісити кондиціонер

Ви купили спліт-систему і вже відчуваєте задоволення від приємного мікроклімату у своїй оселі? Ця стаття допоможе уникнути розчарування, яке з високою ймовірністю чекає на споживача, який не розібрався, де можна встановлювати кондиціонер, а де не можна.

Згідно з досвідом https://split.dp.ua/ru/ustanovku-kondiczionera-v-dnepropetrovske/, багато покупців виважено підходять до вибору кліматичного обладнання. Перед покупкою вони консультуються з професіоналами, ретельно аналізують особливості моделей різних виробників, підбирають параметри під характеристики квартири чи будинку. Але, на жаль, не всі покупці приділяють належну увагу кваліфікованій установці кліматичного обладнання.

На цьому етапі багато хто прагне заощадити та замовити монтаж у приватних установників або виконати такі роботи самотужки. При цьому зовсім не приділяється увага питанню, де встановити кондиціонер. Такий підхід може не лише знизити ефективність кондиціонування приміщень, а й призвести до швидкого виходу з експлуатації дорогого обладнання.

Ознайомившись з цією статтею, ви зможете уникнути неприємних помилок та правильно підібрати найкраще місце для кліматичної техніки, яка допоможе створити відмінний мікроклімат у вашому будинку, офісі чи квартирі.

Де ж краще встановлювати кондиціонер у квартирі

Перед монтажем спліт-системи необхідно ретельно підібрати місце встановлення. Будівельна конструкція, на якій ви плануєте встановити внутрішній блок, повинна мати запас міцності, що дозволяє витримати вагу пристрою. Крім того, точка монтажу повинна розташовуватись недалеко від місця розміщення зовнішнього блоку. Ще один критерій, який слід врахувати, щоб правильно встановити кондиціонер – це естетичні міркування (потрібно врахувати особливості приміщення та дизайн інтер'єру).

Зона ризику. При монтажі кондиціонера потрібно врахувати, що повітряний потік із розподільних ґрат блоку буде розходитися на три метри. На цій ділянці концентруватимуться холодні потоки перед розсіюванням по всьому об'єму кімнати. Вибираючи, де встановити кондиціонер у квартирі, необхідно передбачити, щоб у зоні концентрації холодного повітря не було об'єктів, призначених для роботи або відпочинку людей. Для запобігання хворобам, викликаним холодним повітряним потоком, потрібно подбати, щоб у зоні потоку люди не знаходилися тривалий час. Тобто. установка кондиціонера має здійснюватися навпроти ліжка, дивана, робочого столу тощо. Краще встановити внутрішній блок спліт-системи над місцем роботи чи відпочинку, щоб прямий потік охолодженого повітря проходив поверх дивана чи столу. Але не варто встановлювати кондиціонер над шафами та іншими габаритними предметами, які заважатимуть нормальному розподілу охолоджених повітряних мас по всьому об'єму приміщення.

Потрібно врахувати, що при знаходженні людей під прямим потоком холодного повітря лише близько чверті години у них спостерігатиметься погіршення самопочуття. Це може спричинити простудні захворювання. При цьому різниця в температурних показаннях на вулиці та в приміщенні не повинна бути більше 12°C. Більший перепад температур може згубно позначитися на здоров'ї.

Відстань між стелею та блоком. Щоб правильно встановити кондиціонер, слід врахувати, що відстань від верхнього краю внутрішнього блоку і стелею повинна бути не меншою, ніж 15 см. Справа в тому, що у верхній частині пристрою знаходиться модуль забору повітря, а менша відстань до стелі може перешкоджати нормальному проходженню повітряних мас. .

Побутові прилади. Всі види обладнання, які випромінюють тепло і можуть заважати нормальній роботі кондиціонера, повинні бути максимально віддалені від внутрішнього блоку. Не можна встановлювати спліт-систему біля котла, опалювальних радіаторів, духової шафи, холодильного обладнання та ін.

Відсікання теплоприпливу з вікна. Цей принцип буде особливо актуальним, якщо ви плануєте встановити кондиціонер у приміщенні з вікнами, що виходять на сонячну сторону. Для більш швидкого охолодження кімнати потік охолодженого повітря з кондиціонера повинен бути перпендикулярним напрямку променів сонця, які проходять через шибки.

Естетика. Внутрішній блок необхідно встановити таким чином, щоб він не закривав значних елементів декору і не порушував загальної стилістики інтер'єру. Професійне встановлення планується таким чином, щоб не тільки не зіпсувати дизайн приміщення, а й підкреслити його особливості. Одне з перших правил, яким керуються фахівці, говорить про те, що слід уникати розміщення кондиціонера прямо навпроти входу до приміщення.