Системи охолодження під тиском, безсумнівно, є найважливішою частиною холодильників. Якщо вони вийдуть з ладу, предмети всередині не будуть підтримувати свою охолоджену температуру. Для холодильників, що використовують фреон як холодоагент, витік у системі є особливо серйозною проблемою. Поступова втрата фреону не лише знижує ефективність холодильника, але й сам газ може викликати додаткові проблеми, оскільки він потрапляє в навколишнє середовище.

Наші експерти з багатьох типів механізмів охолодження та ремонту холодильників сервіс-центру https://nadomu.lviv.ua створили цей запис у блозі, щоб допомогти вам. Ми тут, щоб розповісти вам всю важливу інформацію про витік фреону в холодильнику, від діагностики до ремонту.

витік фреону у холодильнику

Що таке фреон?

У першу чергу корисно знати, що таке фреон. Проще кажучи, фреон - це хімічний газ з високою температурою кипіння, який під високим тиском стає дуже холодним. Фреонову систему охолодження можна знайти на задній частині холодильного агрегата. Вона складається з компресора, конденсатора і парового охолоджувача, з'єднаних мідними лініями для транспортування газу.

Фреон - це синтетичний холодоагент R22 - хлорфторвуглеці, яке містить 22 атоми фтору, - розроблене компанією DuPont у 1930-х роках. Будучи стабільним та негорючим, воно було популярним вибором для холодильників та морозильників з морозильною камерою протягом багатьох років. Однак до 1990-х років стало зрозуміло, що фреон шкідливий, і виробники почали відмовлятися від нього.

На жаль, фреон є потужним забруднювачем, який пошкоджує озоновий шар при потраплянні в атмосферу. Це сприяє більшому проникненню сонячної радіації на поверхню планети, що спричиняє зміни клімату. У більшості країн світу наразі існують жорсткі обмеження на використання фреону, а в деяких країнах газ абсолютно заборонено.

Чому витік фреону з холодильника небезпечний?

Хоча отруєння фреоном відбувається рідко, часте та тривалий вплив витоку.фреону може призвести до проблем зі здоров'ям людей і тварин. Це включає вдихання, контакт або ковтання фреону в будь-якій формі. У вигляді газу фреон осідає на підлозі, збільшуючи ризик для маленьких дітей або домашніх тварин. Вплив фреону може спричинити наступні симптоми:

 • Легке вплив - запаморочення, нудота, задишка.
 • Помірний вплив - головний біль, кашель, блювота та подразнення горла, очей і вух.
 • Серйозний вплив - збентеження свідомості, судоми, втрата свідомості, навіть раптова смерть.

Які можливі наслідки витоку фреону з холодильника?

Якщо ви цікавитесь, чому з мого холодильника витікає фреон, найбільш ймовірною відповіддю буде те, що система охолодження якимось чином пошкоджена. Це може бути пов'язано з неминучою віковою відмовою або випадковим проколом трубки. Пошкодження герметичної системи може відбутися через такі дії, як:

 1. Переміщення холодильника та зіткнення з іншими предметами.
 2. Дозвіл пилу та сміттю накопичуватися замість регулярного прибирання.
 3. Спроба розморозити задню частину за допомогою жорсткого скребка.
 4. Перевантаження холодильника надто великою кількістю гарячих або неохолоджених продуктів.
 5. Зберігання холодильника в жаркому та/або вологому середовищі.

Однак багато ознак, які попереджають вас про можливий витік фреону, також можуть бути викликані іншими механічними або електричними несправностями. Важливо якнайшвидше правильно визначити наявність або відсутність витоку фреону. На щастя, є простий тест, який дозволяє перевірити наявність витоку фреону.

витоку фреону в холодильнику

Виявлення витоку фреону в холодильнику

Першим кроком у виявленні витоку фреону із холодильника є візуальний огляд холодильного агрегату. Якщо ви помітили маслянисту калюжу, як описано вище, швидше за все, тут є витік. Навіть за наявності маслянистих залишків може практично неможливо визначити точне місце проколу чи тріщини, якщо вони дуже маленькі.

Наступний варіант – придбати комплект детектора фреону. Є кілька різних типів, які зазвичай можна купити в Інтернеті. Ці електронні пристрої можуть виявляти галогенні гази шляхом реєстрації різниці в тиску газу, або шляхом фарбування флуоресцентної речовини в жовтий колір під синім ультрафіолетовим світлом.

Найдешевшим методом виявлення фреону своїми руками є тест на мильний міхур. Очистіть задню частину холодильника, потім змішайте мило та воду в пульверизаторі та нанесіть суміш на трубку. Якщо газ виходить через шар мильного розчину, у ураженому місці починають утворюватись крихітні бульбашки.

Симптоми витоку газу з холодильника

Якщо у вашому холодильнику є витік газу або фреону, ви можете зіткнутися з одним або декількома симптомами.

Отруєння холодоагентом легкого та середнього ступеня тяжкості може включати такі симптоми:

 • запаморочення
 • Головний біль
 • блювота
 • нудота
 • роздратування очей, вух та горла

У більш серйозних випадках отруєння холодоагентом може спричинити такі симптоми:

 • утруднене дихання
 • втрата свідомості
 • блювання кров'ю
 • захоплення
 • плутанина
 • аритмія
 • скупчення рідини в легенях

Ваші легкі симптоми зазвичай зникають після усунення витоку у вашому холодильнику. Але при серйозніших симптомах вам, можливо, доведеться порадитися з лікарем загальної практики або навіть викликати швидку допомогу, якщо це необхідно.