Чи потрібно чистити ноутбук всередині? Як часто це робити...

Ми переконані, що переважна більшість користувачів навіть не здогадуються, що потрібно чистити ноутбук зсередини. Від цього незнання згодом виникають різні проблеми з роботою обладнання. Недотримання чистоти під корпусом комп’ютера можна порівняти з незаміною повітряного фільтра в автомобілі — наслідки легко передбачити. Як часто я повинен чистити свій ноутбук зсередини? Чи можете ви це зробити самі і чи потрібен для цього сервісний центр ноутбуків? Прочитайте цю статтю.

Що відбувається з неочищеним ноутбуком?

Так, ноутбук потрібно почистити всередині, а хто не вірить, може спробувати розібрати корпус свого старого комп'ютера. Подумайте, що ви контактуєте з тим, що ховається під корпусом ноутбука — пилом, мікробами, бактеріями. Гидота! Однак це проблема не тільки естетичної та оздоровчої, а й технічної, що згодом може привести до проблем — тоді вже буде потрібен професійний ремонт ноутбуків Київ.

Ноутбук, який ніколи не чистився всередині, зламається значно швидше, і, можливо, тільки професійний сервіс ноутбуків Київ зможе допомогти, оскільки бруд перешкоджає проникненню холодного повітря всередину комп’ютера. В результаті у користувача може спостерігатися систематичний перегрів, уповільнення його роботи і навіть постійне зависання системи. Також ноутбук починає працювати набагато голосніше. Це ознака того, що його потрібно очистити. Варто робити це принаймні раз на півроку, якщо ми ним інтенсивно користуємося. Як це зробити?

Чи можна почистити ноутбук всередині вдома?

Звичайно, нічого складного в цьому немає і з цим впорається кожен, хто має хоча б елементарне уявлення про комп'ютери. Однак якщо ви не можете розпізнати материнську плату, не знаєте, чим вона відрізняється від процесора та жорсткого диска, тоді не ризикуйте. Делікатні деталі, особливо з’єднання, легко пошкодити. Досвідчений фахівець зробить це набагато краще і ефективніше.

Чистячи ноутбук всередині, ми не обмежуємося видаленням бруду. Також необхідно замінити термопасту на процесорі і відеокарті, змастити систему вентиляторів силіконовим мастилом і ретельно очистити систему охолодження. Звичайно, все залежить від конкретної моделі комп'ютера, але ці дії зазвичай повторюються і вимагають відповідних знань, інструментів і досвіду. Вартість такої послуги настільки низька, що любителю особливо не варто ризикувати зіпсувати обладнання.

Звичайно, не забуваємо, що те, що видно, теж треба прибирати. Регулярно протирайте поверхню матриці (спеціальними засобами або серветками, а не мокрою ганчіркою), стежте за чистотою клавіатури і всього корпусу. Адже ноутбук може переносити мільйони бактерій, шкідливих для нашого здоров'я.