Поширена помилка – починати збирання речей в останні дні, а то й годинник. І якщо квартирний переїзд триває в середньому від 3 до 6 годин, підготовка квартири може починатися вже за місяць до замовлення грузового таксі.
За 30-40 днів: планування
Насамперед, потрібно спланувати, як підготувати квартиру до переїзду. Це складання списку майна, що перевозиться, продумування графіка і вибір конкретної дати переїзду, договір з перевізником. А ще – підготовка плану розміщення меблів на новому місці.
Конкретні кроки:
- Ревізія речей, меблів та техніки. Важливо розділити потрібне та непотрібне (якщо меблями не користувалися більше року, навряд чи вони знадобляться).
- Віддати непотрібне – на переробку, благодійність, продати через сайти, роздати нужденним, влаштувати «гаражний розпродаж».
- Принагідно скласти списки необхідних покупок для нової квартири.
- Розрахувати та купити пакувальний матеріал. Використовують мішки, коробки, дорожні сумки, газети, пухирчасту плівку, мотузки та скотч, ножиці та маркери для підпису.
- Випрати та почистити все, що потрібно, для економії сил на новій квартирі.
Окремий момент – меблі. Потрібно вибрати, що саме перевезти на нову квартиру. Потрібно виміряти шафи, ліжка та інше – переконатися, що всі предмети пройдуть у дверні отвори нового будинку та визначити обсяг перевезення. Упевнитися, що для розбирання та збирання є необхідні інструменти. Продумати, де меблі розставити меблі.
За 1-2 тижні до переїзду
Починається етап складніший – підготовка меблів та упаковка речей. Упаковка особистих речей з однокімнатної квартири може зайняти у 2 осіб один повний день, 2-х або 3-кімнатної – 2-3 повні дні. І це у випадку, якщо речі попередньо відсортовані.
Не чіпають лише речі, які стануть у нагоді до від'їзду. У тому числі документи, зарядку для телефону, ноутбук, гаманець, аптечку, необхідний одяг та взуття. Одну порожню коробку залишають для речей, які використовують із ранку перед від'їздом: рушники, зубну пасту та щітки, засоби гігієни.
Дії цьому етапі:
- Упаковка речей. Проводиться поступово – починаючи з тих, які не знадобляться тут і зараз. Якщо переїзд влітку, починають із пакування зимових речей і навпаки.
- Розібратися з квитанціями та рахунками за старою адресою, вирішити питання з інтернетом та телебаченням (розірвати договори), попрощатися із сусідами.
- При необхідності розібрати меблі - чим вона компактніша, тим нижче ймовірність пошкоджень.
- Промаркувати коробки, меблі та техніку.
Один із способів маркування – підписати коробки з усіх боків, а кольоровими наклейками визначити належність речей до певної кімнати. Наприклад, «дитячий одяг». Це не тільки спростити розбір речей, а й допоможе вантажникам. Детальну інформацію про вміст можна занести до «Гугл-документів».
Останні штрихи: за 1-2 дні до переїзду
Залишається лише навести лад у старій квартирі – у тому числі, підклеїти шпалери або замінити плінтус. Якщо ліньки прибирати – викликати клінінгову компанію.
У чому ще полягає підготовка до переїзду на нову квартиру в останні дні:
- Розвантаження та розморожування холодильника.
- Зняття показань лічильників.
- Зібрати і підготувати речі, що залишилися.
- Захистити дверні укоси від пошкоджень картоном, підлоги – захисною плівкою.
І останнє – відвідати нову квартиру. Обстежити комунікації (робота розеток, наявність світла та води), перевірити роботу вантажних ліфтів, знайти господарський магазин чи аптеку в окрузі (раптом знадобляться). І, якщо є сили, провести збирання – приємно переїжджати в чистий будинок.