Підготовка квартири до переїзду – На нове місце без стресу

Поширена помилка – починати збирання речей в останні дні, а то й годинник. І якщо квартирний переїзд триває в середньому від 3 до 6 годин, підготовка квартири може починатися вже за місяць до замовлення грузового таксі.

За 30-40 днів: планування

Насамперед, потрібно спланувати, як підготувати квартиру до переїзду. Це складання списку майна, що перевозиться, продумування графіка і вибір конкретної дати переїзду, договір з перевізником. А ще – підготовка плану розміщення меблів на новому місці.

Конкретні кроки:

 1. Ревізія речей, меблів та техніки. Важливо розділити потрібне та непотрібне (якщо меблями не користувалися більше року, навряд чи вони знадобляться).
 2. Віддати непотрібне – на переробку, благодійність, продати через сайти, роздати нужденним, влаштувати «гаражний розпродаж».
 3. Принагідно скласти списки необхідних покупок для нової квартири.
 4. Розрахувати та купити пакувальний матеріал. Використовують мішки, коробки, дорожні сумки, газети, пухирчасту плівку, мотузки та скотч, ножиці та маркери для підпису.
 5. Випрати та почистити все, що потрібно, для економії сил на новій квартирі.

Окремий момент – меблі. Потрібно вибрати, що саме перевезти на нову квартиру. Потрібно виміряти шафи, ліжка та інше – переконатися, що всі предмети пройдуть у дверні отвори нового будинку та визначити обсяг перевезення. Упевнитися, що для розбирання та збирання є необхідні інструменти. Продумати, де меблі розставити меблі.

За 1-2 тижні до переїзду

Починається етап складніший – підготовка меблів та упаковка речей. Упаковка особистих речей з однокімнатної квартири може зайняти у 2 осіб один повний день, 2-х або 3-кімнатної – 2-3 повні дні. І це у випадку, якщо речі попередньо відсортовані.

Не чіпають лише речі, які стануть у нагоді до від'їзду. У тому числі документи, зарядку для телефону, ноутбук, гаманець, аптечку, необхідний одяг та взуття. Одну порожню коробку залишають для речей, які використовують із ранку перед від'їздом: рушники, зубну пасту та щітки, засоби гігієни.

Дії цьому етапі:

 1. Упаковка речей. Проводиться поступово – починаючи з тих, які не знадобляться тут і зараз. Якщо переїзд влітку, починають із пакування зимових речей і навпаки.
 2. Розібратися з квитанціями та рахунками за старою адресою, вирішити питання з інтернетом та телебаченням (розірвати договори), попрощатися із сусідами.
 3. При необхідності розібрати меблі - чим вона компактніша, тим нижче ймовірність пошкоджень.
 4. Промаркувати коробки, меблі та техніку.

Один із способів маркування – підписати коробки з усіх боків, а кольоровими наклейками визначити належність речей до певної кімнати. Наприклад, «дитячий одяг». Це не тільки спростити розбір речей, а й допоможе вантажникам. Детальну інформацію про вміст можна занести до «Гугл-документів».

Останні штрихи: за 1-2 дні до переїзду

Залишається лише навести лад у старій квартирі – у тому числі, підклеїти шпалери або замінити плінтус. Якщо ліньки прибирати – викликати клінінгову компанію.

У чому ще полягає підготовка до переїзду на нову квартиру в останні дні:

 1. Розвантаження та розморожування холодильника.
 2. Зняття показань лічильників.
 3. Зібрати і підготувати речі, що залишилися.
 4. Захистити дверні укоси від пошкоджень картоном, підлоги – захисною плівкою.

І останнє – відвідати нову квартиру. Обстежити комунікації (робота розеток, наявність світла та води), перевірити роботу вантажних ліфтів, знайти господарський магазин чи аптеку в окрузі (раптом знадобляться). І, якщо є сили, провести збирання – приємно переїжджати в чистий будинок.