Ви вважаєте припустимим наявність в компанії штрафів за кілька хвилин, проведених в соціальних мережах під час роботи? Строгі правила в чому персонал має ходити на роботу? Позбавлення преміальних за те, що працівник затримався на кілька хвилин? Якщо у вас такі правила – то у вас не компанія, а колонія.

What it's like being the strict boss | BE Offices

Сьогодні, директор магазину офісних меблів в Києві ОФС поділився з нами своїми порадами про те, яких помилок не варто допускати керівникам компаній при роботі з персоналом.

Ніхто не говорить, що свавілля в поведінці для співробітників це норма: правила існують, і вони повинні бути в обов'язковому порядку. Але правила правилами, та не слід сіяти в колективі ворожнечу. Якщо правила заважають повноцінному функціонуванню робочого колективу, то їх варто переглянути.

Логічно, що коли організація стає більшою, правила можуть ставати більш суворими, і дотримуватися їх повинні всі, щоб зберегти порядок в колективі. Але надмірна суворість може зіграти проти керівництва. Повинен бути баланс між правилами і їх логічністю по відношенню до співробітників.

Будь-яке нове правило на перших порах не буде прийматися співробітниками, в кращому випадку вони можуть забути про нього, в гіршому — ігнорувати навмисно. Будь-яке обмеження може прийматися працівниками як приниження і образа, що погано вплине на відносини між роботодавцем і працівником, і в цілому на робочий процес. Набагато ефективніше може спрацювати проста людська розмова про те, що керівництво вважає помилкою в роботі або поведінці співробітника. Не виносячи ситуацію на загальний огляд, ми отримаємо більше шансів врегулювати те, що трапилося і зберегти "обличчя" співробітника.

У разі якщо деякі співробітники виявляються особливо проблемними, то не дуже справедливо буде, якщо нові суворіші правила розповсюджуватимуться на весь коллектив, а не лише на цей проблемний персонал. Така позиція з боку керівництва може налаштувати весь робочий колектив проти себе, і тоді проблема буде вже не тільки в 1-2 проблемних співробітників, а в усьому колективі в цілому.

The differences between a tough boss and a bad boss - TheJobNetwork

Нижче буде добірка з п’яти правил, встановлюючи які, будь яка компанія ставить підніжку сама собі:

Обмежити співробітниками час використання всесвітньої павутини

Логічно, що сайти розважального характеру повинні відвідуватись співробітником в позаробочий час. Але якщо діяти категорично, і заборонити доступ до всіх соціальних мереж і часто використовуваних ресурсів, то це може спровокувати хвилю невдоволення. Співробітникам потрібен відпочинок і перемикання уваги, навіть під час робочого дня. Так само дане рішення може обмежити можливості самої компанії, адже в тих же соціальних мережах можна знайти партнера по бізнесу, постачальника, або потенційного працівника. Використання інтернет ресурсів може стати не тільки відволіканням, а й способом поліпшити якість роботи.

Категоричність до часу приходу на роботу

Більш логічним буде вважати, що важливо не те, скільки часу ти провів на роботі, а як ти його провів. Скільки робочих справ встиг зробити, і як якісно. Хтось може відсидіти призначені години, але при цьому його ефективність буде в рази нижче людини, яка провела на робочому місці значно менше часу. Окремо слід сказати, що якщо керівництво прискіпливо ставиться до запізнень в кілька хвилин, то воно не має права вимагати або просити співробітника затриматися на роботі, або навіть прийти в свій неробочий день. Адже в такому випадку співробітник буде відчувати себе всього лише гвинтиком у системі, або навіть витратним матеріалом, чиї інтереси нікому не важливі, головне продуктивність і результат. Лояльне ставлення керівництва до нечастих запізнень, або до позапланових відгулів, може сформувати довірче відношення між співробітником і керівництвом, що позначиться на продуктивності праці набагато краще, ніж суворі запобіжні заходи при запізненні.

Строгий регламент по спілкуванню в інтернеті

Не приймаючи в деяких людях творче начало, керівництво може втратити співробітника, який не хоче постійно працювати за заздалегідь підготовленим регламентом. Так, безумовно, є люди, які спокійно спілкуються в листуванні за наданим шаблоном, але що поганого, якщо людина хоче внести жвавість в діалог з потенційним клієнтом чи постачальником? Тут потрібно дивитися на індивідуальні особливості кожного співробітника і підлаштовуватися під них.

Prolonged Exposure to Work Related Stress - Efficacy

Строго певний час на відвідування вбиральні

Обмеживши час в туалеті можна налаштувати негативно працівника по відношенню до себе. Деякі люди проводять там більше часу за станом здоров'я, і ​​якщо будуть розуміти, що можуть за це отримати догану, то будуть відчувати себе ще гірше. Отже, це не може позитивно позначитися на якості роботи.

Не залишати милі співробітнику після відрядження

У ситуаціях, коли співробітник, жертвуючи своїм часом і енергією, перебував у відрядженні, забирати милі (знижки авіакомпаній) буде зовсім не логічно. Адже для будь-якого мандрівника милі - це приємний бонус, який деякі збирають на придбання квитка для своєї відпустки. Міллі не так важливі для бюджету компанії, а співробітнику все ж приємно.

Зведення політкоректності в абсолют

Шанобливе спілкування в колективі і на робочому місці - це важливо, ніхто не сперечається. Але чи варто приділяти цьому занадто багато уваги? Якщо людина випадково сказала некоректне слово по причині своїх особистих життєвих негараздів, то ліпити йому догану і вішати його фото на дошку ганьби буде поганою ідеєю. Нічого хорошого це не принесе ні співробітнику, ні компанії.

Забороняти користуватися гаджетами на протязі робочого дня

Здавалося б, що простіше - відбери у людей мобілки і вони будуть працювати! В теорії ніби й так, але на ділі це може бути інакше. Набагато краще підібрати персонал, який буде працювати якісно, ​​навіть якщо їм іноді пишуть діти чи чоловік/дружина. А якщо в сім'ї одного із співробітників трапитися ситуація, яка вимагає негайного приїзду його додому або в лікарню? Чи буде людина нормально ставитися до організації, яка так ставиться до своїх працівників.

Для збереження гарної атмосфери в колективі потрібно відноситись до працівників в першу чергу, як до людей, а потім вже бачити в них робочих конячок.