Як правильно заряджати нікель кадмієві Ni Cd акумулятори

Якщо вам необхідно придбати акумулятори спеціального призначення в Україні, то вашу увагу обов'язково привернуть нікель кадмієві АКБ. Вони значно виграють у вартості порівняно з літієвими аналогами, але при цьому мають один суттєвий недолік – так званий «ефект пам'яті». Втім, дотримуючись правил експлуатації та зарядки, його вплив можна мінімізувати.

Нікель кадмієві батареї: ціна виправдовує деякі складнощі в експлуатації

«Ефект пам'яті» нікель кадмієвих батарей полягає в тому, що вони фіксують нижню позначку розряду. В результаті, коли під час роботи заряд досягає цього значення, вона перестає видавати струм, хоча всі можливості для подальшої роботи при цьому цього є. Тому основне правило, яке дозволить забезпечити тривалу роботу Ni Cd акумуляторам – їх треба розрядити до рівня порядку 0,9-1 В. Деякі зарядні пристрої можуть виконувати це самостійно. Але при цьому слід дотримуватися порогового рівня – занадто глибокий розряд згубний для батарей, вони можуть просто вийти з ладу. Крім того, слід врахувати ще кілька факторів:

  • Для заряджання нікель кадмієвих акумуляторів необхідно використовувати спеціалізовані зарядні пристрої. Категорично заборонено використовувати зарядні пристрої для літієвих АКБ. Якщо використовується універсальний зарядний пристрій, необхідно перевірити, щоб він був виставлений у режим Ni Cd.
  • Заряд нікель кадмієвих батарей повинен проводитись лише за позитивної температури, оптимальний температурний діапазон для цього процесу – від +10°С до +30°С. При цьому, якщо акумулятор внесли до приміщення з вулиці, необхідно дочекатися, щоб його температура зрівнялася з температурою в приміщенні.
  • Перед початком зарядки необхідно уважно оглянути корпус батареї, він повинен бути цілим і не мати пошкоджень.
  • Необхідно відстежувати процес заряджання, якщо акумулятор нагрівся понад 40°С, необхідно від'єднати клеми та дати йому охолонути. І лише після цього продовжувати зарядку.

Окремо варто відзначити первинне заряджання нікелю кадмієвого акумулятора. Щоб його активувати, батарею необхідно «потренувати» – виконати 3-5 процесів повної зарядки та розрядки. Такий заряд і розряд «розганяє» АКБ і він починає працювати із заявленими параметрами, добре тримає заряд і «ефект пам'яті» виявляється негаразд вираженим.

Купуючи нікель кадмієві Ni Cd акумулятори, завжди уважно ознайомтеся з рекомендаціями від виробників. Через особливості технології виготовлення, деякі моделі можуть мати специфічні вимоги до процесу заряджання. Недотримання яких негативно позначиться на працездатності батарей і може спричинити їх передчасний вихід з ладу. Крім того, недотримання правил заряджання є підставою для виробника відмовити у виконанні гарантійних зобов'язань.