Міфи про корми для домашніх тварин

У зоомагазинах очі розбігаються від різноманітності кормів. Розкид цін, як і вибір смаків, теж суттєвий. Стоїш біля вітрини і думаєш, що ж вибрати, щоб і по грошах не переплатити, і вихованцю не нашкодити. Розібратися із міфами нам допоміг ветеринарний лікар. Сміливо купуйте товари для тварин у магазині https://101dalmatin.ua/tovary-dlya-sobak/korm-dlya-sobak/suhij-korm/ і вашим вихованцям нічого не загрожуватиме.

Існують певні міфи щодо кормів, як, доречі, і щодо решти моментів у житті. Перелічимо основні з них та спробуємо пояснити деталі щодо них.

  1. Від дешевого корму тварина може захворіти або навіть померти
  2. Чим дорожчий корм, тим він кращий
  3. Кішки люблять різноманітність у харчуванні
  4. Вологий і сухий корм має бути однієї фірми
  5. Купувати корм більшими мішками вигідніше

Міф 1. Від дешевого корму тварина може захворіти

Кішки та собаки хворіють не через те, що ви годували їх дешевою їжею. У тварини може початися діарея, лізти шість, сльозитися очі, проявитися алергічна реакція, навіть якщо ви годуватимете її виключно дорогими, елітними кормами.

Проблема в тому, що велика кількість тварин страждають на харчову непереносимість. І справа не в вартості корму, а в окремих білкових компонентах. Наприклад, перські кішки та британці у 30% випадків не переносять курячий білок. Але це не означає, що решті 70% представників цієї породи теж не можна давати консерви з додаванням м'яса курки. У багатьох кішок і собак високий відсоток алергічних реакцій на яловичий білок, а свинину, навпаки, менше. Виходячи з цих особливостей потрібно підібрати відповідний вашому вихованцю корм.

Міф 2. Від дешевого корму тварина може померти

Часто горе-ветеринари кажуть власникам, що вихованець помер через те, що вони годували його дешевим кормом. Це повна нісенітниця.

Причину смерті тварини, як і людини, може встановити лише патологоанатом. За необхідності, робляться спеціальні дослідження, наприклад токсикологічні на вміст шлунка та кишечника, щоб зрозуміти, чи було отруєння або причина в іншому.

Міф 3. Чим дорожчий корм, тим він кращий

Це – помилка. Купуючи будь-який корм, хоч дешевий, хоч дорогий, щонайменш, протягом 2 тижнів уважно стежте за самопочуттям вашого вихованця. Якщо до зміни корму все було нормально, а потім ви помітили, що у тварини з'явилися проблеми зі здоров'ям, не поспішайте купувати дорогі таблетки або розщедрюватися на нібито дуже корисні корми, які підходять усім без винятку. Проблема вирішується простіше.

Якщо ви годували кішку кормом зі смаком курки, замініть птаха на кролика і ще протягом 2 тижнів поспостерігайте за реакцією вихованця. Якщо все гаразд, можна й надалі давати йому цей корм. Якщо інший компонент також не підійшов, зверніться до ветеринара.

Міф 4. Кішки люблять різноманітність у харчуванні

Мовляв, на сніданок їм потрібна індичка, на вечерю – лосось. Це не так. Чи не змішуйте смаки кормів. Почали годувати тварину паштетом чи консервами із кроликом, от і продовжуйте. Не влаштовуйте "шведський стіл". Якщо ви вранці давали вихованцю корм із куркою, увечері з лососем, а наступного дня з яловичиною, ви не зрозумієте, на що в нього з'явилася алергія чи діарея.

Різноманітність у їжі віддають перевагу людям, але не тваринам. Вихованці роками можуть їсти один і той же корм зі смаком курки або ягняти, і він їм не набридне. Але власники помилково вважають, що, вносячи різноманітність до раціону чотирилапих друзів, роблять їм краще. Навпаки, через змішування їжі у кішок і собак виникають алергічні реакції, і чим частіше ви міняєте корм, не розібравшись, у чому причина діареї або висипки у тварини, тим більше посилюєте ситуацію. Деякі недобросовісні ветеринари можуть спеціально надсилати тварину на дорогі аналізи. У результаті ви витратите купу грошей, хоча вирішення проблеми – на поверхні.

Це не означає, що зовсім не можна міняти корм тварині. Але експериментувати частіше ніж 1 раз на місяць не варто. Цього часу вистачить, щоб зрозуміти, чи підходить нова їжа вихованцю чи ні.

Міф 5. Вологий і сухий корм має бути однієї фірми

Виробники кормів можуть бути різні. Головне, щоб м'який і сухий корм, якщо ви годуєте вихованця обома видами, був з тим самим компонентом. Якщо сухий корм - зі смаком індички, то і вологий корм, і консерви повинні бути таким самим смаком. Інакше велика ймовірність діареї та алергічних реакцій.

Склад ласощів теж має бути, як у основному кормі. Якщо купуєте їжу з кроликом, то яловичі вуха як смакота давати не слід. Взагалі без рекомендації лікаря не варто давати кішкам ласощі. У них чутливіший організм, ніж у собак, і більше проблем зі шлунком. Для собак, які страждають від алергічних реакцій, ідеальні ласощі – відварена баранина.

Міф 6. Купувати корм більшими мішками вигідніше

Вигідніше, якщо це перевірений корм, який ваш вихованець вже їв, і ви впевнені, що він йому підходить. Якщо просто вирішили купити інший корм, тому що на нього знижка, не беріть одразу великий пакет. Спочатку потрібно зрозуміти, як організм вашого чотирилапого відреагує на зміну раціону.