Різновиди ґудзиків для пошиття одягу та сумок

Ґудзик – це невеликий, як правило, круглий предмет, який є невідійманою частиною гардероба. Використовується для з’єднання деталей одягу, таких як хвости пальто, толстовок або светрів, а також для застібки штанів. Він виготовляється з різних матеріалів і має два або чотири люверси або вушко, за допомогою якого його можна пришити до одягу.

Ґудзики спочатку служили прикрасою і використовувалися в декоративних цілях. Лише в 13 столітті ґудзики стали використовувати для застібання одягу. Часто їх прикрашали емблемами та гербами, відіграючи таким чином додаткову представницьку роль. Сучасне слово «кнопка» походить від французького bouton. Давайте перевіримо, як їх можна використовувати зараз і які види ґудзиків найпопулярніші?

Які існують види ґудзиків для одягу?

Ґудзики для одягу нині виконують функціональну і декоративну функцію. Зараз вони виготовляються з металу, шкіри та дерева, а також із пластмас, таких як целюлоза, полістирол та полівінілові смоли. Найпоширенішими є пластикові ґудзики, але в елегантному одязі ви також можете знайти ґудзики з рогу буйвола, перламутру або корозо, тобто рослинної слонової кістки.

З іншого боку, неформальні металеві кнопки найчастіше виготовляються з латуні або сталі, іноді емальовані.

Ґудзики з тканинним покриттям також популярні, вони ідеально підходять для повсякденного стилю. Окрему категорію ґудзиків для одягу складуть декоративні ґудзики. Вони не використовуються в утилітарних функціях, тільки суворо декоративні. На лицьовій стороні вони можуть мати вигравіюваний малюнок або прикрасу у вигляді дорогоцінних каменів. Їх форма часто відхиляється від класичного кола і може наближатися до овалу або еліпса. Дизайнерські ґудзики - чудовий спосіб прикрасити свій одяг!

Ґудзики можна класифікувати за критеріями конструкції, тобто профілем, способом кріплення та закінченнями країв. Ґудзики для одягу можуть бути одношаровими, формованими та двошаровими. Форма їх зазвичай плоска, опукла або увігнута. Для застібання ґудзиків використовується елемент під назвою люверс. Він може мати форму отвору, дроту, гачка, кошика, зліпка або плоского бруска. Ободок ґудзика - це поверхня приблизно на 2-3 мм від його краю. Звичайно, кожна кнопка має свій розмір, стандартною метричною одиницею якого є лінія, округлена до 0,6 мм.