Артезіанська свердловина: Паспорт здоров'я джерела

Артезіанські свердловини є природним скарбом, який забезпечує нам доступ до чистої, натуральної води. Однак, перед тим як робити з ними більше знайомств, важливо мати паспорт на свердловину – ретельні дані та характеристики, що допомагають зрозуміти, якість води та її властивості. Давайте розглянемо, що таке паспорт артезіанської свердловини та чому він важливий. Див. також: navkolo - екологічні послуги.

Що таке паспорт артезіанської свердловини?

Паспорт артезіанської свердловини - це документ, який містить інформацію про характеристики свердловини, якості води, геологічних особливостях місцезнаходження, технічні дані та інші деталі, що стосуються водного ресурсу. Цей паспорт може бути розроблений організаціями, які здійснюють свердловинне буріння та водопостачання, з метою забезпечення контролю якості води та безпеки споживання.

Важливість паспорта артезіанської свердловини

Паспорт артезіанської свердловини має велике значення з кількох причин:

Якість води: Вода, яка надходить з артезіанської свердловини, може містити різні мінерали та хімічні сполуки. Інформація про склад води та її властивості допомагає визначити, наскільки ця вода підходить для пиття, приготування їжі та інших побутових цілей.

 • Здоров'я: Якість води безпосередньо впливає на наше здоров'я. Наявність небезпечних хімічних речовин чи бактерій може спричинити захворювання та погіршити стан організму. Паспорт артезіанської свердловини допомагає забезпечити відповідну контрольованість над якістю води.
 • Використання: Інформація про потужність та властивості артезіанської свердловини допомагає визначити, наскільки вона може задовольнити потреби в питній воді, поливі сільськогосподарських угідь, промислових цілях тощо.
 • Безпека: Технічний стан свердловини має важливе значення для безпеки, як споживання води, так і для навколишнього середовища. Знання про технічний стан та можливість виникнення аварій допомагає попередити негативні наслідки.

Що містить паспорт артезіанської свердловини?

 • Паспорт артезіанської свердловини зазвичай містить наступні дані:
 • Геологічні характеристики: Інформація про глибину, діаметр і геологічну структуру свердловини.
 • Характеристики води: Аналіз хімічного складу води, вміст мінералів та сполук, показники pH, мікробіологічні показники.
 • Технічні дані: Технічний стан свердловини, тип та характеристики насосних установок, потужність водовідведення тощо.
 • Місцезнаходження: Географічні координати, адреса та інші дані про розташування свердловини.
 • Власник та оператор: Інформація про власника та тих, хто здійснює експлуатацію свердловини.
 • Історія обслуговування: Записи про обслуговування, ремонт та технічний стан протягом часу експлуатації.
 • Дані про захист навколишнього середовища: Заходи щодо забезпечення безпеки та запобігання забрудненню.

Резюме

Паспорт артезіанської свердловини – це важливий документ, який допомагає контролювати та забезпечувати безпеку використання природного джерела води. Важливо мати доступ до цієї інформації та регулярно перевіряти технічний стан та якість води з артезіанської свердловини, щоб забезпечити найкращий доступ до цього цінного ресурсу та зберегти здоров'я споживачів і стан навколишнього середовища.