Інсайди, витоки, чутки про iPhone 15 Pro

Щоосені Apple презентує нові топові телефони. Зазвичай презентація проходить на початку вересня, у 2023-му захід має відбутися 12 числа. А вже в кінці місяця новинки потрапляють на прилавки українських магазинів. Сьогодні немає ніяких передумов, що станеться інакше. Яким буде iPhone 15 Pro? Багато чого відомо певно, інші характеристики поки черпаємо з інсайдів. Фахівці AVIC.UA підготували найцікавіші та найбільш ймовірні з них. 

Айфон 15 Про з USB-C 

Протягом багатьох років телефони та інші пристрої Apple, такі як Magic Keyboards і Magic Mouse, були оснащені портами Lightning. Та цього року їх замінить USB-C, що є реакцією розробників на вимогу ЄС. Такий крок має уніфікувати стандарт заряджання та передачі даних у всьому світі. Чи означає це, що iPhone 15 Pro заряджатиметься так само швидко, як смартфони Android? З iPhone 15 Pro витоку зрозуміло, що Apple планує сертифікувати кабелі USB-C на схожих умовах, як у випадку з програмою MFI та роз'ємом Lightning. Спрогнозуємо, що Apple рекомендуватиме використовувати оригінальні кабелі. А дроти стороннього виробництва не підтримуватимуть швидку та бездротову зарядку.   

Який дисплей матиме 15 Про Айфон? 

Модель отримає 6,1-дюймовий дисплей, вужчі рамки, ніж в попередника, що означає більшу компактність пристрою. Крім того, телефон Apple може мати сильніше округлені краї. Навіть такі незначні зміни в дизайні можуть призвести до того, що чохли iPhone 14 Pro не підходитимуть для його наступника.      

Цього року також зникне виїмка зверху екрану – її замінить динамічний острівець, як в топових iPhone 14 Pro та 14 Pro Max. Дисплей буде оновлюватись до 120 Гц, що значно покращить плавність анімації, а також дозволить запускати режим Always On. 

iPhone 15 Pro – процесор і батарея 

Смартфон Apple отримає чипсет Apple A17 Bionic, вперше виготовлений за 3 нм технологічним процесом. Система підтримуватиме Wi-Fi 6e, а що стосується модемів, то їх виробником, ймовірно, буде Qualcomm.   

Батарея збільшить місткість у порівнянні з iPhone 14 (4000 мАг), завдяки мініатюризації інших компонентів. Разом з тим покращиться енергоефективність мобільного – до 35%. 

Айфон 15 Про: оперативна та внутрішня пам'ять 

З процесором Apple A17 Bionic має збільшитись і місткість оперативки – до 8 ГБ. Вбудована пам'ять залишиться на базовому рівні: від 128 ГБ, тому що для багатьох людей, в епоху хмарних технологій, цього більш ніж достатньо. Хоча можливий варіант з 256 ГБ початкового об’єму накопичувача. На додаток, цього року може з’явитись iPhone з 2 ТБ вбудованої пам’яті. Так, це буде дорожче, але краще мати таку можливість – купити Айфон 15 Про – ніж не мати. 

iPhone 15 Pro – камера 

Фотографії на новий айфон виходитимуть якіснішими, завдяки покращеній оптиці, алгоритмам зображення та швидшому процесору. Камера 48 МП пропонуватиме перископічний об’єктив з 5-кратним і 10-кратним оптичним збільшенням. Датчик зображення захоплюватиме на 50% більше світла, насичуючи кожен піксель (покращений сканер LiDAR). 

15 Про Айфон – а як щодо кнопок?

Розраховувати на повернення Touch ID, чи то в кнопці блокування чи на екрані, не варто. Для біометричної ідентифікації надалі використовуватиметься FaceID. «Професійний» айфон також відмовиться від «гойдалки» гучності – її замінить тактильна кнопка: регулювання звуку здійснюватиметься проведенням пальця по краю телефону. 

iPhone 15 Pro – ціна 

Неможливо передбачити, скільки ми заплатимо за новинку Apple. Протягом багатьох років компанія з Купертіно продає iPhone Pro в США за 999 доларів. Чи втримається ціна цього року, незважаючи на інфляцію? Це можливо, тим більше, що в пропозиції може бути iPhone 15 Ultra, модель, що точно коштуватиме дорожче на $100, $200. В Україні iPhone 15 Pro купити можна буде в магазині AVIC – онлайн або в офіційних точках продажів у Харкові, Києві, Дніпрі та Одесі. Скільки точно коштуватимуть «яблучні» гаджети, скоро дізнаємось: прем’єра смартфонів iPhone 15 очікується 12 вересня 2023 року.