Розлучення онлайн: усі особливості та переваги процедури

У сучасному ритмі життя стає все більш актуальною максимальна діджиталізація усіх бюрократичних процедур. Часто у людей немає часу чи можливостей приїжджати у відповідні інстанції для подачі заяв та документів. Це ж стосується і процедури розірвання шлюбу.

Якщо подружжя проживає у різних містах або один з пари живе за кордоном, заяву про розлучення можна подати у цифровому вигляді. Таким чином розірвати шлюб онлайн усього в пару кроків. Давайте детальніше розглянемо, як відбувається дана процедура, якими перевагами вона володіє та чи потрібна в такому випадку буде допомога юристів?

Як можна розірвати шлюб онлайн

Для початку варто зазначити, що подача заяви на розірвання шлюбу до органів РАЦСу недоступна. Електронні версії документів розглядаються лише у судовому порядку. І для того, аби засвідчити бажання подружжя розірвати шлюб, необхідно зареєструватися або авторизуватися на сайті Електронного суду. Для цього вам потрібно буде зазначити адресу електронної пошти та відправити цифровий підпис.

Розбиратися у всіх тонкощах процедури не обов'язково самостійно. Ви можете заручитися підтримкою та допомогою адвокатів, які підготують увесь необхідний пакет документів – часто до заяви потрібно прикріпити оцифровані версії певних документів. Більш того, в подальшому адвокат може знадобитися для супроводження клієнта на різних етапах розлучення. Адже в ході судових засідань може з'ясуватися, що у одного подружжя є певні претензії до іншого.

Процедура розірвання шлюбу онлайн може бути пакетною послугою. Тобто ви надаєте юристам базовий набір документів:

  • свідоцтво про народження дітей;
  • свідоцтво про шлюб;
  • копію вашого паспорта та ідентифікаційного коду;

І кваліфіковані фахівці роблять усю необхідну роботу: готують інші документи, подають звернення до суду тощо.

Переваги розривання шлюбу онлайн

Першою й основною перевагою даної послуги є те, що для  засвідчення бажання подружжя розірвати шлюб не потрібно бути фізично присутнім у відповідних інстанціях. Такий підхід помітно економить сили та час. Особливо, якщо партнери наразі проживають в різних містах, областях або навіть країнах.

А поєднання подачі цифрового документу до електронного суду з допомогою досвідчених сімейних юристів дає змогу розраховувати і на ряд інших переваг:

  1. Мінімальна взаємодія з іншою стороною, що особливо актуально в період конфліктів. Часто протягом процедури розлучення колишнє подружжя не може налагодити діалог.
  2. Представництво на суді. В ряді ситуації( у разі наявності дітей, спільно нажитої нерухомості або претензій чи побажань з боку одного з подружжя) необхідно представляти свою позицію на суді. І за вас це можуть зробити сімейні адвокати.

Окрім того, ви отримуєте повноцінну консультацію з усіх питань, які вас цікавлять, можете підтримувати комунікацію з юристом, розраховуючи на допомогу на кожному етапі розірвання шлюбу.