Дивився я "П'ять копійок" на 5-му каналі 18 грудня 2005-го року і почув слова Тараса Чорновола про те, що кучмізм "зберігся у новій владі у повному обсязі". Відверто кажучи, я абсолютно впевнений у тому, що ці слова є єдиним чинником, об'єднуючим Тараса з "Партією Регіонів", бо ідеологічно Тарас і лідери "ПР" різняться й досі.

Ця теза (про кучмізм у новій владі) є доволі вірогідною, але абсолютно загальною, розпливчатою та такою, яку можна сміливо казати будь-коли і будь-де – ну хто зможе довести це чи спростувати, а в цей час можна сміливо видавати подібне за власну позицію.

Але про все по черзі. Почну з визначення що таке кучмізм: чи він однородна речовина, чи він різниться у різних сферах життя суспільства (зовнішня та внутрішня політика, ЗМІ, соціальна політика тощо), які прояви кучмізм має у цих самих різних сферах життя.

Людині властиво судити по собі. Ну факт це! Хто такий Тарас Чороновіл? Ні, не просто син Великої людини та папуга у лавах Верховної Ради. Він ще й політик, депутат! Виходячи з принципів про те, що людині властиво судити по собі, Тарас в першу чергу судить по собі як депутату. Навіщо йому люди, коли можна повторювати раз-у-раз тези про кучмізм у новій владі і навіть кумівство, наприклад.

А от я суджу з позицій звичайного громадянина і бачу реальні позитивні зміни, у тому, наприклад, що такі як Тарас можут вільно ляпотіти з телеекранів про якийсь там кучмізм. Де б він був при тому справжньому кучмізмі років зодва тому! Тарс не бачить, що влада стала майже абсолютно прозорою; люди відчули, що від них щось залежить; можна вільно дивитись новини будь-яких телеканалів без нудоти і бачити справді вільні диспути політиків.

Пан Чорновіл і до цього мав багато чого з переліченого, тому для нього при новій владі не сталось чогось такого особливого, а от я, наприклад, отримав багато чого корисного.

Звичайно що не все одразу. Вимагати від нової влади якісних змін при старих законах за короткий термін абсурдно! Лише тупа людина могла вірити у життя на рівні хоча б Угорщини за рік!

грудень 2005