Україна та Верховна Рада не прийняли закони Януковича. Ціна людського життя для Януковича

Продавлений вчора закон про так звану амністію багато вже назвали пірровою перемогою президента Януковича і його екстремістського оточення, для яких життя людей і доля країни нічого не варті в порівнянні з їх жадібністю й жагою влади.

Власне, нічого несподіваного не сталося, тому що грізними зусиллями гаранта була видута чергова мильна бульбашка. У будь-якої реальної перемоги є позитивний результат, тут у наявності є тільки ціна, заплачена за неї, разом з надутими гаслами про досягнуті успіхи. Ціна – приниження людської гідності депутатів з ПР, підкорилися в черговий раз навіть не "волі" президента, а банального шантажу.

Прийнятий Закон про амністію мав би юридичну силу і був би прийнятий до виконання, якщо б закон цей базувався на взаємній довірі між суспільством і тими, хто поки ще називається владою. На домовленостях, якщо хочете, компромісах, на яких так наполягають країни ЄС.

Дискусія була закінчена в той момент, коли Янукович сказав, що він не підпише антидиктаторські закони, проголосовані 21 січня і розпустить Верховну Раду. Причина, зрозуміло, не в тому, що він не рахується з аргументами. Просто рішення було прийнято задовго до початку дискусії, а його реальні мотиви не мають нічого спільного з народом і державою.

Вчорашній день як не можна більше наблизив створення конституційної більшості в парламенті, і, отже, збільшив у багато разів шанси повернення до Конституції України 2004-го року.

Янукович практично використав всі свої резерви і став непотрібний, недоречний не тільки для країни, але і для колишніх соратників.

Ми розуміємо, що конфлікт тільки поглиблюється і потрібно шукати шляхи його дозволу. Але ніхто з нашої команди НІКОЛИ не віддасть свій голос, щоб «здати» всіх тих, хто вийшов на Площі і Майдани за те, щоб у кожної людини в Україні було майбутнє.

Сказала Олександра Кужель для сайта http://glavnoe.ua