Всі часи існування цивілізації ми намагались зробити так, щоб правда була на нашому боці, а не на боці опонента. Проте, мало хто бажав сам стати на бік правди. Я хочу висловити свою думку на дану тему: "Правда завжди на боці того, хто в неї вірить, а не використовує її (зловживає у своїх корисних цілях)". Тепер докладніше про це тлумачення.

Спробую пояснити свою думку на прикладах. Уявіть собі дитину, яка втратила батьків і її взяли на виховання "чужі люди". Про це дізналась деяка "людина-правдолюб". Минули роки і "правдолюб" вирішив розказати правду дитині про її справжніх батьків, незважаючи на справжні батьківські почуття у бік дитини з боку "чужих людей". Так, "чужі люди" стали для дитини справжніми батьками. Але це сталось не тому, що вони вдало збрехали дитині, а тому, що дитина в це вірила! Наш же "правдолюб", навіть володіючи реальною ситуацією, не має на своєму боці правди, тому що він зловживає нею, лише використовує правду як деяку річ.

Інша ситуація… Людина вірить в Бога, наприклад. Уявімо, що Бога не існує, але правда все одно буде на боці віруючої людини, тому що людина в це вірить. Якщо всі ми в це повіримо і атеїсти зникнуть, то ця віра стане всеосяжною правдою на Земній кулі. Ніхто не бачив Бога, так само як ніхто не може це заперечити. Тому віра є джерелом правди для кожного з нас.

Далі… Нас вчили тому, що необхідно бути чемними, ввічливими як Ленін. І для нас вже не має значення чи був таким сам Ленін. Головне те, що ми в це вірили і так вчились. А наш "правдолюб", навіть знаючи реальну ситуацію про Леніна, виглядатиме провокатором, брехуном і т.д., тому що він доводить свою точку зору не тому, що він в неї вірить. Наш "правдолюб" лише використовує реальну ситуацію у власних цілях.

Я не намагаюсь вас переконати у чомусь, але я вірю в свої думки і вони для мне є моєю правдою. Вибачайте за деяку сумбурність.

Висновки:

Не слід переконувати будь кого у власній правоті, тому що так можна перетворитись у людину, яка зловживає правдою; Краще вірте у свою правду, і тим самим ви зможете переконати опонента. Лише власний приклад, а не суперечки та "рубання правди-матки".

Не слід нікому нічого доводити, краще надати альтернативу, щоб людина повірила в щось інше. Тому просвітництво є кращим інструментом прогресу ніж переконування.

Правда – це та реальність, яка існує для кожної окремої людини в її власному баченні життя. В нашому житті існує правда та те, як воно є насправді. Герой Мюнхаузен так і казав казав: "Це не просто правда! Так воно і було насправді!"