Що Україна захистила у серпні 2014-го

Про Іловайськ. Всі попередні роки вважав і вважаю: в серпні 2014 року Україна перемогла. Україна не тільки відстояла свій цивілізаційний вибір і не дозволила впихнути нам окуповані території на умовах ворога, коли ті змогли б блокувати наш шлях в ЄС і НАТО. Україна розбила ворога і загнала його в економічну, політичну і дипломатичну прірву.

Подивимося на історію останніх 6 років у розвитку

2014 рік. РФ на піку від нафтових грошей. Це поважна і потужна сила в світі, з якою всі бояться зв'язуватися. Україна - маленька і розграбована попереднім керівництвом країна, що летить в прірву від підніжки поставленої РФ і під її регіт, яка щойно анексувала Крим і ввела економічне ембарго на всі наші товарні групи і перекрила для нашого експорту транзит товарів у треті країни.

В РФ був тренд угору, у нас - вниз.

2020 рік.

Державний борг РФ у липні досяг 14,77 трлн рублів і перевищив депозити уряду, які зменшилися до 13,22 трлн рублів. Зовнішній борг РФ на 1 липня склав 477 млрд дол і перевищив об'єм ФНБ РФ, який зменшився до 173,544 млрд дол, - повідомляє Мінфін РФ. Резервний Фонд миші з'їли ще в 2017-му.

44% росіян виживає на доходи менше 15 тисяч рублів у місяць, повідомляють російські дослідження. Ще 28% росіян - на менше 25 тисяч р. у місяць. Росіяни не просто бідні, росіяни - жебраки. Вони ще за інерцією розповідають про ніщіх українцев, які проскакали країну, та по факту, вони бідніші навіть за українців.

Але якщо країна в складному становищі може перезайняти у інших країн, то РФ це наркоман і бомж, якому в борг не дають.

В 2014-15 роках дипломатія України досягла важливого санкційного режиму на РФ. Санкції офіційно, на рівні формулювання в ЄС, прив'язані до виконання РОСІЄЮ Мінських домовленостей. Не Україною. Росією. Україна не лише зуміла зламати гру в настамнєт і зробити РФ стороною конфлікту. Загнавши РФ у дипломатичну пастку дипломатія України нанесла супер-важливий удар - досягла символічного акту остракізму РФ.

Світ побачив: Росію можна бити.

І насправді для РФ все лише почалося.

В лютому-березні 2020 на півночі Сирії Туреччина, що безперечно слідкувала за розвитком бойових дій Української Армії з ВС РФ і вивчала супротивника, пішла на відкрите пряме бойове зіткнення з російсько-асадівськими силами, які насправді російські, а не асадівські. Росія отримала прямий військовий розгром. На весь світ було продемонстровано відсталість російської зброї.

Одразу ж у березні 2020 року вже принц Салман 30-мільйонної Саудівської Аравії пішов на пряме економічне зіткнення з РФ. Тепер цінова війна за нафту з Саудівською Аравією закінчилася ганебною поразкою РФ і, як би не називали домовленості в ОПЕК, тепер Росії диктують навіть об'єми видобутку її основного товару на її власній території. В результаті - падіння видобутку нафти, втрата частки зовнішнього ринку на користь конкурентів, падіння доходів бюджету.

Газ.

Знову ганьба.

В 2014 році Україна потягла Росію в суд. І виграла. Команда Нафтогазу почала діловито арештовувати майно Газпрому в Європі, що стало ще однією іміджевою поразкою грізного Газпрому. В 2020 році за прикладом України вже польська PGNiG відсудила у Газпрому своїх $1,5 млрд в аналогічному позові. Паралельно з цим Нафтогаз негласно лобіював в США санкції проти Північного потоку-2, які США ввели. США ввели санкції проти ПП-2 в 2019 році, при чому у формулюванні, як і в санкціях ЄС прямо вказано, що вводяться ці санкції на підтримку безпеки України.

І РФ викинула білий прапор. Виплатила Україні $3 млрд боргу і підписала транзитний контракт на наших умовах.

Сьогодні Північний поток-2 мертвий. В проект, який ще півроку тому здавався неминучим, навіть у Німеччині вже мало хто вірить. Північний Потік-2 мертвий. Сила Сибіру - мерва. Турецький потік - мертвий. Мегапрожекти, які були покликані "наказать Україну" провалені. Транзит іде Україною, а Газпром платить Україні за невибрану пропускну можливість труби і перекидає в Україну об'єми з інших газопроводів. Фактично росіяни вкинули сотні мільярдів у воду в надії на чудо. Як індіанці Ельдорадо.

А 26.08.2020 року Медвєдєв доручив готуватися до повної відмови Європою від російських енергоносіїв, який планується ввести шляхом введення податку на товари вироблені з високими викидами парникових газів. Тобто російських енергоносіїв.

РФ - отримала під зад не те, що від України, від усіх у світі, за виключенням лише якихось віддалених островів на малозаселених океанічних архіпелагах. Економічно - в РФ катастрофа. Політично - криза і застій. Дипломатично - повний провал і в Гаазі судять російських військових за збитий Боїнг.

Чи можливо було таке в березні 2014 року, коли Україна просила про допомогу? Відповідь - ні.

Україна зібралася і ціною тисяч життів українських воїнів дала агрессору відсіч. Лише після цього світ увімкнувся у боротьбу і ми прийшли в ось цю історію.

В серпні 2014 і в лютому 2015 років Україна перемогла. Перемогла стратегічно. Україна не тільки відстояла свій європейський шлях і цивілізаційний вибір, Україна глобально підірвала могутність свого історичного ворога.

Ось на цьому фоні і треба розглядати Іловайськ, а разом з ним і Дебальцево. Війська РФ вчинили віроломний напад. Це військовий злочин, за який ворог буде відповідати. Лише шляхом підступного злочину Росії вдалося досягти перемоги в одному тактичному епізоді на частині театру воєнних дій. На всьому іншому ТВД українські війська продовжували відбивалися. Українське військове керівництво не злякалося віддати наказ гасити з усіх стволів і на тактичну глибину, українські війська всіма силами наносили ворогу втрати, в кінці кінців таки зупинили ворога.

Майстер многоходовочек використав епізод в Іловайську для потужної медійної розкрутки, щоб вдарити по мізках українського населення і змусити його шляхом перевороту змести власну проєвропейську владу. Ворог робив ставку на приховану війну і непомітне для світу зруйнування України зсередини.

Чи вдалося йому це? Ні. Світ все побачив, а влада встояла і за 5 років провела великі реформи визнані світом.

Так, ворогу таки вдалося дискредитувати владу і замість проєвпропейської категоричної і жорсткої влади змусити населення шляхом залякування і дискредитації обрати слабку і некомпетенту. Та це вже тактика.

Сьогодні протестує Хабаровськ і протестує Білорусь, а самі імперці в РФ, які раніше оплювали право народу на протест розповідями про боєвіков Майдана, сьогодні в ідеологічній пастці і обговорюють необхідність власних протестів проти Путіна.

Ворог зв'язався з нами, та не вивіз, і тепер зломлений політично, дипломатично, економічно і ідеологічно.

Ось що ми відстояли в Іловайську.

джерело