Питання як метод переконання

Ми часто намагаємося переконувати лише за допомогою тверджень, але існує набагато більше способів переконання. Одним з надійних методів переконання є питання. Люди часто намагаються переконувати один одного шляхом перекрикування, перелякування тощо.

Я пропоную бути спокійнішими та переконувати за допомогою перепитування. Як це? Просто. Питання як метод переконання.
Уявіть собі діалог:

– Я хочу бути з Росією!
– Чому?
– Тому що там класно!
– В чому клас?
– Рівень зарплат у Москві набагато вищий
– Вищий у порівнянні з чим? А ціни?

Ну і так далі. В решті-решт людина починає все більше задавати сама собі запитання і починає розуміти, що її ідеал насправді далекий від ідеалу і потребує коригування, щонайменш. Тільки не просто вперта, а й поінформована людина здатна сама собі дати відповіді на навідні питання. Людина, яка обстоює якусь думку, зобов'язана володіти аргументами, а не лише гаслами.

Такі приклади можливі у ситуації, коли людина приймає на віру слово іншої людини, не намагаючись навіть перевірити об'єктивність думки. Як правило, так буває у випадках з політиками та виборцями. На жаль, наші громадяни дуже довірливі до брехні політиків.

Вимагайте аргументації. Вимагайте переконливості. Вимагайте впевненості. Вимагайте звітів. Вимагайте результатів! Змусимо тих падлюк працювати на нас! Дуже просто лаяти, а от змусити працювати на нас набагато складніше.

Отже, перш ніж просувати свої думки у суспільство, спробуйте самі перевірити на міць свої переконання й уподобання.