США під виглядом лікування хвороб, лікуватимуть Росію від агресії

А ліки повинні бути гіркими за визначенням. Адміністрація президента США знайшла спосіб правильно інвестувати гроші в гарне і прибуткове діло і дати російській економіці дуже гірку пігулку. А заодно додати Кремлю нервування, але це вже приємний побічний ефект.

Ніякі санкції Євросоюзу, США чи Канади, що застосовувалися щодо Росії до сьогоднішнього дня, не давали такого швидкого і вбивчого ефекту, як навіть невелике зниження цін на нафту. Варто переговорам з Іраном просунутися на крок вперед, варто прогнозам споживання нафти на тлі кризи в Греції стати трохи нижче – ціна пішла вниз. Відразу залихоманило рубль, проекти російського бюджету з колишніми цінами перетворилися в ненаукову фантастику, Газпром в передчутті обвалу цін з лагом у кілька місяців тоскно переписує фінансові плани.

Білий дім, у властивій йому манері, вирішив зосередити зусилля на науці

Це Кремль безперервно встає з колін, воює скрізь, де може і загрожує всьому світу в порядку боротьби з комплексом неповноцінності. Америка. Як велика країна, цього шуму не потребує. Виклики для неї – рідкісні захворювання, які необхідно вивчати і зцілювати. Загалом – воїни добра. Маленька доза отрути в цьому сиропі позитиву видно неозброєним оком – Білий дім заявив, що готовий продавати нафту зі стратегічного резерву США для отримання коштів на дослідження і лікування рідкісних захворювань. Адміністрація президента США вже звернулася з відповідною пропозицією до Конгресу.

Все інше дрібним шрифтом і в деталях

Зараз Палата представників розглядає законопроект, який дозволить збільшити фінансування Національного інституту здоров'я США та американського Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів для досліджень та терапевтичного лікування рідкісних захворювань. Разом з тим, міністерство енергетики має намір поліпшити інфраструктуру стратегічного нафтового резерву США, а також змінити шляхи використання нафтових запасів.

Іншими словами, все дуже красиво і благородно. Цивілізовані країни не воюють з Росією. Вони досліджують рідкісні захворювання, готуються більш ефективно рятувати людство.

Ну, а гроші для цього доброго діла можна взяти від продажу нафти, якої вистачає в резервах. Та й інфраструктуру в цих рамках оновити, змінити трохи, можливо під збільшення поставок з Ірану – хто знає. Справедливості заради скажемо, що кому треба якраз знає. І якщо США розконсервують стратегічний резерв нафти, значить скоро його можна буде легко і невимушено поповнювати. І, що вже очевидно, дешевше, ніж вона коштує зараз. Тому й витрачають резервну – економлять.

Справа США дуже гарна і потрібна – боротися з рідкісними захворюваннями

Не гріх на цьому зосередити всі зусилля, продавати більше нафти, щоб в грошах цей процес недоліку не відчував. Звичайно, такі продажі знизять ціну нафти на світовому ринку, але що поробиш – не економити ж на здоров'ї? А той факт, що віддачею цього процесу злегка пришибет російську економіку, нікого особливо не хвилює. Тобто хвилює і радує, але публічно про це не говорять.

«Ми ж тут ні до чого. Ми взагалі досліджували рідкісне захворювання». Приблизно так будуть говорити в Конгресі США і єхидно посміхатися. Тому що іронія тут особлива. Захворювання бувають дуже рідкісні, якими хворіють не тільки окремі люди, але й цілі країни. І якщо зниження цін на нафту допоможе вилікувати сказ державних масштабів, це вже велика перемога світової медицини.

Кирилл Сазонов, http://www.donetskie.com/news/politics/amerika-pridumala-lekarstvo-dlya-rossii/53706/