Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв визнав, що через конфлікт в Україні і через погіршення відносин із західними країнами, число туристів в Європі в цьому сезоні скоротилася на 30%.

«Падіння склало до 30% поїздок – наслідок ускладнення міжнародних відносин, із зрозумілих причин, а також з окремих питань, які виникають з нашими партнерами», – сказав глава уряду на нараді з удосконалення правового регулювання у сфері виїзного туризму, передає ИТАР-ТАСС.

За словами Медведєва, «за це [загострення відносин із Заходом] розплачуються самі люди і, насправді, економіки тих країн, які приймали туристів».

Прем'єр-міністр уточнив, що попит впав на поїздки в північну і центральну Європу

«Однак це компенсувалося зростанням потоку на південно-європейське і азіатські напрямку», – зауважив він. За його даними, в цілому за перше півріччя року виїзний туризм у Росії скоротився на 4%.

«Ситуація на ринку туристичних послуг, яка склалася останнім часом, непроста. У той же час говорити про якусь повномасштабному кризу в цій сфері неправильно, підстав немає», – резюмував Медведєв, якого цитує Інтерфакс.

Нарада з проблем туризму відбулась після серії банкрутств турфірм і туроператорів. В середині липня про свою фінансову неспроможність оголосила петербурзька фірма «Нева». На початку серпня про припинення діяльності оголосив «Лабіринт».

Керівництво і «Неви», і «Лабіринту» головною причиною свого краху називало несприятливу економічну ситуацію, що позначилося на попиті. З початку року продажі впали на чверть, заявив гендиректор «Неви» Максим Пирогів.

Пізніше про банкрутство заявили ще кілька туроператорів – «Ідеал-тур», «Интаэр», «Нордік стар», «Мілана-тур» і «Атлас». За фактом незаконних фінансових операцій в турфірмах Слідчий комітет завів кримінальні справи.

Склалася ситуація негативно позначилася на продажу турів: у серпні вони впали, за оцінкою Асоціації туроператорів Росії, на 25%. Проте експерти вважають, що це тимчасове явище: зараз споживач воліє купувати тури на найближчі дати.

Волкова Дар'я, РБК