Протягом останніх 20 років свого існування сучасна Україна стрімко пройшла шлях від власного народження до глибокої, дряхлої старості. Все нинішнє суспільно-політичне її життя просякнуте старечим маразмом і слабоумством. Маразматична правляча коаліція із потворної, алогічної мішанини олігархів-капіталістів з "комуністами".

Маразматична державна ідеологія, тобто повна відсутність такої, що дозволяє правлячій верстві на заході країни стверджувати, що воїни ОУН-УПА – герої, а на сході – що бандити.

Маразматична державна релігія, представлена церквою Московського патріархату. І це при тому, що хіба що останньому їжаку не відомо, що Москва виникла лише через 300 років після того, як хрестили киян, а в Тернопільській області археологи вже відкопали християнську церкву ІІІ століття (!), тобто за 1200 років до виникнення Росії.

Абсолютно маразматичним є рівень інфляції, якого в "новій країні, яку ми будуємо", перевищив рівень кризового 1995 року. Такої інфляції не було з часу впровадження гривні.

З кожним днем довідуємося про нові, кричущі факти маразму влади

Міністерство з гучною назвою освіти і науки в один день приймає рішення про побори зі студентів за перескладання іспитів і користування Інтернетом, а на другий день, після окрику президента, їх відміняє.

Але наймаразматичнішим, безперечно, є рівень корупції. По країні шастають цілі бригади людей з державними повноваженнями на руках, які, скажімо, вдираються до аптеки і починають її "атестувати". Ця "атестація" полягає в тому, що спочатку "бригада" домовляється з власником про розмір хабара, а потім знімає "на додачу" з полиць ще й дефіцитних ліків на декілька тисяч гривень.

Все це вантажиться до машини і "атестувальники" відбувають до іншого об'єкта.

Як казали за доби Брежнєва в Радянському Союзі, "маразм крєпчал". І ось народний депутат-регіонал пан Лисов широким жестом вилучає храм, побудований на народні гроші на київському масиві Теремки у Української автокефальної православної церкви і передає її Московському патріархату.

Це ж треба бути дуже специфічною в інтелектуальному відношенні людиною, я вже не кажу про інші аспекти цієї події, щоб позбавити етнічних українців останнього їхнього храму в усій південній частині столиці, де українці за переписом населення складають 87%.

І "фамілійо" в цього депутата, як кажуть у Росії, "какая-то нє русская". В українському варіанті неукраїнська. І так себе поводити з українцями! Ай-йа-йай, пане народний депутат.

То який він народ, кажучи науково, презентує?

Українці просто з православних підуть до греко-католиків, католиків і протестантів. Невже не зрозуміло?

Очевидно, що без реальної, чіткої і зрозумілої масам ідеології будувати нову країну не можна. Ще більш очевидно, що в Україні такою ідеологією може бути лише український буржуазний, соціалістичний, ліберальний чи будь-який інший націоналізм. Нічого іншого тут видумати не можна.

Інакше Україна розвиватися не буде і руйнуючий державу маразм постійно поглиблюватиметься.

Будівництво владної вертикалі без ідеології і підтримки населення нічого не дає. Для будівництва задекларованої "нової країни" потрібен ентузіазм критичної маси населення. Навіть не більшості, а критичної маси, повторюю для "особліво нєпонятлівих".

В противному разі виникає лише ілюзія сили і порядку. Влада перетворюється на фікцію.

Не знаю, чи є серед сотень працівників Адміністрації президента хоча б один поганенький ідеолог, але з цього "гнізда" донині не вилетіло жодної (!,?) більш-менш чи менш-більш зрозумілої і виразної ідеологічної доктрини. Жодної! Донині! Фантастика, та й годі.

Не знаю, які радники рекомендують президентові заявляти на кожному кроці, що він не проросійський, не проамериканський і не проєвропейський, а саме проукраїнський. Українські ж церкви передаються не Американському, не Паризькому, і навіть не Київському патріархату, а Московському.

А в Біблії, нагадаю, сказано – по їхніх справах, а не по словах судіть.

Далі в людей з'являється посмішка, сарказм, а там не далеко і до масових анекдотів "доби Брежнєва". Тим більше, що початок цьому вже покладено.

Відносно нинішнього стану справ в Україні дуже доречним є вірш Булата Окуджави, написаний на початку застою в СРСР.

Римская империя
Времени упадка
Сохраняла видимость
Твердого порядка
Цезарь был на месте,
Соратники рядом,
Жизнь была прекрасна
Судя по докладам

Дійсно, оточення Цезаря завжди йому бреше, кладе на стіл доповідні записки, що все добре і дуже добре.

Мушу нагадати декому, в кого коротка пам'ять (при маразмі це й не дивно), що скинення і страта Чаушеску в абсолютно стабільній Румунії з найкращою у світі владною вертикаллю почалося з масового мітингу на підтримку його курсу, де цей диктатор і виступав.

З мітингу на розстріл його повезли на бетеері його ж охоронці. Маразм не може панувати в нашій країні вічно. Особливо нині, коли всі політичні і геостратегічні процеси стрімко прискорюються.

Петро Масляк, для УП