Причини, за якими мешканці Донбасу проголосували на псевдореферендумі проти України та за Росію

Важко не погодитись з домкою пана (https://www.facebook.com/riznychenko.d/posts/1244696048898438). Дурні тільки так і мислять – поверхньо та примітивно (на рівні жувального інстинкту).

Жителі Донбасу, які голосували на "референдумі" про відділення, робили це з двох основних мотивів – вони зневажали Україну, і вони хотіли, щоб Московія їх годувала. Вони всю зиму дивилися по телевізору, як "фашистскіє банди терорізірують Кієв, горіт історичєскій центр!", і коли президент Янукович спакував валізи і втік, вони були впевнені, що України більше нема. А хто ж їм пенсію буде тепер платити?.. Тому вони радо схопили в руки свіжонадруковані прапори ще невідомих їм самим республік, захоплено вітали московські війська, які перли через кордон, бо думали, що тепер багата нафтоносна Московія їх нагодує, захистить від хаосу, приєднає до себе.

…вони зневажали Україну і вони хотіли, щоб Московія їх годувала

Путін почав війну головне тому, що мусив довести всім (в першу чергу – москвинам), по-перше, революція – це завжди кров, війна, злидні, тож навіть не думайте бунтувати, по-друге – не йдіть наперекір Московії, вона сильна і могутня.

В результаті жителі Донбасу переоцінили Московію і Путіна – вони сподівалися, що армія зі сходу їх захистить, а виявилося, навпаки, треба самим брати автомати та воювати. Такого вони не чекали (пам'ятаєте, як Гіркін в Слов'янську жалівся, що у його загін не хочуть йти місцеві?). А, в свою чергу, Путін переоцінив жителів Донбасу – він сподівався, що вони поженуть "біндер" аж до Києва, а вони натомість просто сходили на референдум, вирішили, що свою функцію виконали, і розбрелися по домівках дивитися, як московське військо завойовує Україну.

Результат виявився несподіваним для них всіх – Україна вижила, а в хаос занурився саме Донбас. Замість того, щоб засипати його грошима, Московія фінансово надірвалася сама. Виявилося, що вона не сильна і не могутня. Виявилося, що вона не може і не хоче захищати "соотєчєствєнніков".

Те, що жителі окупованого Донбасу змушені їздити за грошима на вільну українську територію – головна ознака нашої перемоги. Цей факт знищує віру москвинів, утримує інші проблемні регіони (не лише в Україні, а по всьому колишньому СРСР) від ризикованих спроб покликати окупантів. Якщо Московія змусить Україну платити окупованим землям – ми програли.