Хочу розглянути варіант таких ідейних суперечок між свідомими представниками двох національностей. Під росіянами я розглядаю переконаних російськомовних громадян України, а під українцями – решту громадян, для яких не існує проблем з російською мовою, для яких Чорноморський Флот РФ не є бажаним і Україні і т.д.

Думав я, думав і ніяк не зміг зрозуміти про які саме ідейні суперечки між українцями та росіянами йде мова у ЗМІ. Кожна ідейна суперечка має предмет окрім суб'єктів (сторін суперечки). Наші журналісти та політики вкотре плутають терміни. То вони плутали (і досі плутають) націоналізм з шовінізмом, тепер вони сплутали предмет суперечок з темою. Так, тема є, але предмету немає.

З темою для суперечки все зрозуміло – їх багато: Церква, мова, Крим, Чорноморський флот РФ тощо. Базікати є про що на кухні за чаєм. А що може виступати в якості предмета для дискусії? На мою думку – це пропозиції з боку суб'єктів щодо їх бачення шляхів розвитку України. Нажаль, таких пропозицій не існує!

Така само біда і в опозиції: все, що пропонує влада, вони критикують, але ніякої альтернативної пропозиції не надають. Не владі – людям! Владі пропозиції не потрібні. З владою все зрозуміло. Пропонуйте нам – людям! Працюйте з людьми! Дайте нам побачити, що ми комусь потрібні в цій державі не лише як дойні корови!

Якби українська та російська нації запропонували одна одній альтернативні шляхи розвитку Держави, якби ці пропозиції були спрямовані на незалежність і розвиток, а не на приєднання частини України до Росії і т.д., тоді б ми мали предмет для дискусії та суперечок. А так – лише пустий галас без наслідків та результату.

Без конкретних пропозицій не існує суперечок, але й не існує кроків назустріч. Отже, висновок наступний: між українцями та росіянами не існує поки що ніяких ідейних суперечок! Не треба нас зіштовхувати!