• Орлиум
    Заказать сегодня Орлиум с быстрой доставкой. Напрямую от производителя
    youtube.com
Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Зовнішня політика, історіографія та інші формулювання різних політичних та соціальних процесів залежать від низки чинників. Приклад – це традиційні для Росії про-руські закиди, які, звичайно, також спричинені певними чинниками. Залишається визначити якими саме.

Подивімось на карту Світа і скажемо що оточує Росію з усіх боків: океани, Азія та Європа. З океанами та Азією все зрозуміло – не конкуренти. Залишається Європа. За великим рахунком – це прибалтійські країни та Україна з Білорусью. Останні дві є для росіян та Росії рідними за походженням і, по суті, єдиним віконцем у цивілізований Світ.

Ключовими словами для Росії у даному питанні є: рідність, спадщина, Русь, цивілізація. Зі сходу також є цивілізація – це Японія, але японці росіянам не рідня і до російської історичної спадщини не мають жодного відношення. Така само ситуація з Китаєм. Отже, як не крути, а українці та білоруси приречені на вічну дружбу та братерство з Росією. Ну нема більше нікого, от і лізе Росія в нашу історію, мову, традиції, тому що нема для Росії нікого ближче та рідніше ніж українці та білоруси. А кого в першу чергу цькують? Звичайно що найближчих та найрідніших.

Росія як держава має одне єдине джерело своєї спадщини, одні свої корені – це Русь ( Київ, Поділ, Хрещатик, Дніпро) та Монголія. Історію не змінити і святині руські не перенести у Москву. Проблема лише в тому, що Росія плутає своє власне із спільним так само, як у Росії плутають свою власність з общинною. Останній феномен взагалі визначальний для наших народів: росіяни більше згуртовані і все вважають спільним, а українці більш одноосібні.

Подивіться тепер на Україну та її сусідів – білоруси, поляки, росіяни, болгари та інші нації у різні історичні часи. У порівнянні з Росією, у нас є так звана диверсифікація цінностей, спадщини, культури, історії. Українці плідно обмінювались досвідом з різними націями та державами, мали вибір, мали досвід у формуванні державності.

Звідки мала змогу отримувати цивілізаційний досвід Росія? Тільки через Русь (тобто Україну і Білорусь). Вся російська наукова та політична еліта вийшла з Русі та була вихована вихідцями з Русі. Той же Петро Великий отримав обгрунтування майбутнього державного устрою Росії від малороса Феофана Прокоповича молодшого.

Росія нахапалась татарських традицій державобудування, залишившись слов'янською країною за своїм етнічним походженням. От через це і сталось так, що Росію називають тюрмою народів і в першу чергу це стосується самих росіян, які не володіють своєю державою. За даними перепису населення 1897-го року в Російські Імперії росіян було менше половини (близько 45%). Нажаль, походження-походженням, але слов'яни не встигали народжуватись так швидко, як швидко збільшувалась територія Росії.