Закриття в деяких регіонах країни шкіл, у яких навчання ведеться українською мовою, є обмеженням свободи вибору громадян. Це визнав депутат від Партії регіонів, доктор філософських наук, професор Віталій Заблоцький.

"Це теж є проблемою. Кажуть, у тому числі мої колеги, про необхідність збереження свободи вибору", – сказав він в ефірі Радіо "Свобода".

"Якщо такі випадки трапляються, то це теж обмеження свободи вибору, і необхідно категорично покласти край таким тенденціям, зберігати українську школу", – вважає Заблоцький. 21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови.

В Україні цього дня відбудеться національний письменницький марафон "Рідною мовою", що стартує у Львові, і також буде в Ужгороді, Кривому Розі, Дніпропетровську, Луганську.

Радіо зазначає, що протягом останнього року можливість навчання дітей українською мовою в Україні скоротилася, особливо у східних областей. Зокрема, в Луганську батьки, захищаючи можливість для дітей вчитися українською, вдавалися до голодування. Депутати Петровської райради у Донецьку зняли з порядку денного сесії питання про закриття української школи №111.

Про це повідомили батьки учнів, які у четвер брали участь в пікетуванні райради, вимагали не закривати школу і погрожували самоспаленням у разі розв'язання питання не на їхню користь.

Донецькі батьки погрожують самоспаленням за закриття української школи

За словами батьків, депутати райради швидко відреагували на їхній пікет і зняли з розгляду сесії питання про закриття школи, повідомляє УНІАН.

Батькам оголосили, що питання знято у зв`язку з тим, що "воно не до кінця опрацьоване", тому його "відправлять на доопрацювання в депутатські комісії райради".

Профільна комісія райради з питань освіти розгляне можливість закриття школи №111 вже цієї п`ятниці, 18 лютого, а потім питання обговорюватиметься і в інших комісіях райради.

Тільки після обговорення питання про закриття навчального закладу буде винесене на наступну сесію районної ради, пояснили батькам депутати.

За словами батьків, дату проведення наступної сесії райради їм поки не повідомили.