В книжках наш Старший Брат (тобто в головах істориків та писак) має багато проблем. Він (старший брат) завжди плутає походження нації з походження етноніма. Ця проблема заважає простим смертним правильно розуміти речі та причинно-наслідкові зв'язки історичних процесів.

До того ж, одна справа коли термін з'являється в історичних згадках вперше, і зовсім інша справа, коли цей термін поширюється і охоплює маси. У купі ці прості речі не кожна людина може розділити окремо і кожен при цьому намагається ліпити горбатого до стіни, видираючи текст з контекста.

Я лояльно ставлюсь до того, коли території Русі (що зараз складають землі України) в підручниках називають українськими. Так само і про російські землі. Проте дуже прикро, коли росіяни, змінивши штучно свій етнонім з московитян на росіян (рускіх) при Катерині2, вважають себе єдиними нащадками Русі, а нас – задвірками історії. Я вже писав про це у наступних статтях статтях (Всем известно, что Луна состоит из сыра , Братерство, рівність та інші дурниці для мас , Географічне положення як чинник зовнішньої політики , Повага до історії як чинник визначення її меж та спадщини,).

Нажаль, на сучасному етапі розвитку російського та українського (проросійського) суспільства не дозволяють нам навчитись розглядати окремо походження етноніма від походження етноса. Звичайно, що Росії це не вигідно і в кращому випадку Росія про це мовчить. Не завжди, але…

Пригадую як Затулін в Києві (можна подивитись на Ютюбі) називає нас так: "Украинцы – это русские, живущие скраю". Ну що можна казати такій людині, яка займає певну посаду в Росії?

Гадаю, що він це зробив лише для того, щоб перевірити реакцію гостей у студії. Можливо. Але ж для цього не варто казати це так відверто в прямому ефірі!

Цим московським динозаврам український старшокласник може росказати набагато більше, ніж пан Затулін. На жаль чи на щастя, але ми знаємо НАПЕРЕД ВСЕ, що може сказати нам офіційна Москва. І в цьому наша сила!

Шануймося!