Бахчисарайський районний суд Криму визнав директора однієї з сільських шкіл району винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з незаконним використанням праці неповнолітніх.

Учні 8-11 класів за розпорядженням керівника навчального закладу замість відвідування занять цілий тиждень безкоштовно працювали на полях найбільшої агрофірми автономії. Джерело

"У вересні 2012 року сто дітей у віці від 14 до 17 років щодня з 8.00 до 14.00 за особистою командою директора однієї зі шкіл Бахчисарайського району збирали виноград на полях приватного підприємства. Збирання вели ударними темпами протягом тижня. При цьому договір між агрофірмою-виноробом і адміністрацією навчального закладу укладений не був.

Підприємство фактично отримало в користування "мовчазних рабів", з якими не треба було укладати трудові договори, оформляти медичні страховки і розраховуватися за виконану роботу. Вигода очевидна. А ось які цілі переслідувала директор школи, змушуючи своїх підопічних працювати "на чужого дядька", не могло не зацікавити оперативників СБУ ", – зазначили в прес-центрі служби.

Як показала перевірка, проведена співробітниками райвідділу СБУ, керівник навчального закладу вирішила особисто відправити старшокласників на сільськогосподарські роботи без погодження з районним відділом освіти і навіть без відома батьків учнів. Її не збентежило те, що діти використовували інструменти, розраховані на дорослу людину, і з легкістю могли стати жертвами нещасного випадку. Крім того, учнів не забезпечили необхідною їжею, і їм доводилося харчуватися тільки тим, що вони взяли з собою з дому.

Таким чином, керівник освітнього закладу порушила положення Закону України "Про освіту", Трудового кодексу та Міжнародної декларації "Про засади державної молодіжної політики в Україні", які забезпечують правовий і соціальний захист громадян, які не досягли 18 років.

Про виявлений факт співробітники СБУ поінформували районний відділ освіти, а також прокуратуру АР Крим. Зі свого боку батьки учнів також зажадали притягнути до відповідальності директора школи за порушення прав дітей.

"У своє виправдання жінка повідомила, що подібним чином хотіла "віддячити" приватній фірмі за надану школі спонсорської допомоги. Але, чому "в знак подяки" діти повинні були працювати на полях приватної фірми, до того ж замість занять, пояснити не змогла. Більш того, директор школи не надала перевіряючим органам жодного документа, що підтверджує надання навчальному закладу будь-якої допомоги з боку приватного підприємства", – додали в прес-центрі СБУ.

За підсумками розгляду матеріалів, наданих райвідділом СБУ, суд визнав директора школи винною у вчиненні адміністративного правопорушення, оштрафував і зобов'язав відшкодувати збиток, пов'язаний з незаконним використанням праці неповнолітніх. Крім того, їй доведеться назавжди розпрощатися з посадою. Вирок вступив в законну силу.

Раніше повідомлялося, що Україна очолює список країн, що потерпають від работоргівлі. Про це свідчать дані Міжнародної організації з міграції. Свій рейтинг МОМ формує на основі кількості жертв, які звернулися про допомогу до організації.