Українські банки стали видавати фізичним особам більше кредитів. Про це повідомляє Національний банк України (НБУ) на сторінках свого сайту. "У першому півріччі гривневі кредити банків фізичним особам зросли на 13,4%", - говориться в повідомленні. В НБУ вважають, що збільшення кредитного портфеля фінустанов свідчить про "відновлення апетиту банків до кредитування після тривалої перерви".

При цьому, як зазначає регулятор, головним стримуючим фактором для повноцінного відновлення кредитування бізнесу є "слабкий захист прав кредиторів, який викликає високий рівень кредитних ризиків в корпоративному секторі". Кредитування по формі "гроші до зарплати на картку" також стало популярним.

У Нацбанку також повідомили про зростання кількості депозитів населення.

При цьому обсяг коштів бізнесу зменшився через "конфіскації коштів колишньої влади на рахунках державних банків і виплати дивідендів окремими державними підприємствами".

НБУ констатує продовження зниження процентних ставок "У другому кварталі відсоток за річними гривневими вкладами населення скоротився на 0.8 п.п. до 15.6% річних. Ставки по доларових депозитах знизилися до 4.0% річних", - йдеться в повідомленні.