Гендиректор ради з національної стратегії Валерій Хом'яков нагадав, що ідея федералізації України давно ходить у думках політиків. "На мій погляд, це єдиний спосіб збереження України як єдиної держави, тому що Україна дуже й дуже різна", – сказав Хом'яков газеті ВЗГЛЯД.

Він ще багато чого сказав, але про це ви краще почитайте в оригіналі. В принципі, федералізацією займаються виключно не через потребу громадян та країни в цьому, а через нездатність (чи небажання) наших політиків будувати унітарну країну.

Для будівництва країни треба ж працювати, а працювати вони не здатні й не бажають. Почули колись красиве та вигідне слово "федералізація" і вчепились в нього. Федералізація України не є вирішенням питання взагалі, а лише спробою втекти від вирішення. Нічого більшого за цим бажанням не існує! І посилання на В.Чорновола не є правдою, бо цю брехню декілька років тому спростував його син Тарас Чорновіл.

Довідка: Федера?ція (лат. foederatio – об'єднання, союз) – форма державного устрою, за якої вищі територіальні одиниці держави мають певну юридично визначену політичну самостійність, чим відрізняються від звичайних адміністративно-територіальних одиниць унітарної держави. Складові частини федерації – це своєрідні державоподібні утворення, які називають суб’єктами федерації, а територія федерації складається з територій її суб'єктів.

По-перше, єдине, що мене заспокоює це те, що навіть задля федералізації України треба дуже і дуже багато працювати, а працювати наші політики не здатні і не бажають, а тому взагалі будь-які балачки з їх вуст неможливо сприймати без сміху. Якщо вони не змогли збудувати унітарну Україну, то й до федерації їм братись не варто.

По-друге, навіть всередині самих регіоналів та їх соратників не може бути і не існує єдиного погляду на це питання і навіть після того, як регіонали куплять голоси 300-т депутатів, то це не означатиме, що така ж само кількість одразу візьметься за справу: взяти гроші й натиснути за це на потрібну кнопку не одне й те ж само, що й працювати денно-нічно над законами про федералізацію.

От вже й голова комуністів пан Симоненко виступає проти федералізації. А чому? Невже піклується про народ? Та ні, просто йому не буде місця у новій Україні через слабку представленість компартії в усіх областях України, просто йому і без федералізації важко набирати голоси на виборах, а у новій ситуації тим більш. Такі погані справи мають не тільки комуністи, а князювати хоче кожен.

Тому мій висновок такий:

  • балачки про федерацію – це просто балачки;
  • не існє єдності у поглядах і бажаннях щодо федералізації;
  • політики, що домагаються федерації не спроможні реалізувати свої наміри через брак розуму у голові;

Погано те, що Яник почав розпродувати державу, якою має опікуватись.